توضیحات

توجه : به همراه فایل word این محصول فایل پاورپوینت (PowerPoint) و اسلاید های آن به صورت هدیه ارائه خواهد شد

 مقاله آلودگی هوای بخش های مهم بیمارستان آیت الله روحانی شهرستان بابل به مخمر (1395) دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله آلودگی هوای بخش های مهم بیمارستان آیت الله روحانی شهرستان بابل به مخمر (1395)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله آلودگی هوای بخش های مهم بیمارستان آیت الله روحانی شهرستان بابل به مخمر (1395)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله آلودگی هوای بخش های مهم بیمارستان آیت الله روحانی شهرستان بابل به مخمر (1395) :


تعداد صفحات : 8

سابقه و هدف: مخمر به عنوان یک عامل مهم بیماریزای اندوژن در بیمارستان‌ها، از طریق وسایل، تجهیزات بیمارستانی و از راه هوا قابل انتقال به بیماران می باشد. بررسی حاضر با هدف تعیین وجود این دسته از قارچ ها در بیمارستان آیت الله روحانی بابل، با در نظر گرفتن نقش نور در کنترل رشد مخمرها انجام گرفته است.

مواد و روش‌ها: در این مطالعه مقطعی که در اردیبهشت و خرداد 1395 صورت گرفت، نمونه برداری از 6 بخش مهم بیمارستان با دستگاه اندرسون انجام شد. پلیت ها به مدت حداکثر یک هفته در دمای اتاق نگهداری شدند. پس از مشاهده رشد کلنی ها، آنها از نظر مورفولوژی ماکروسکوپی و میکروسکوپی بررسی شدند. آزمایشات دیگر شامل ایجاد وزیکول (کلامیدوکونیدی) و لوله زایا نیز صورت گرفت. میزان نور این بخش ها نیز بر اساس روش استاندارد برحسب لوکس (لومن بر متر مربع) اندازه گیری شد.

یافته‌ها: در مجموع 19 کلنی مخمر رشد نمودند. بخش هماتولوژی آلوده ترین بخش مورد مطالعه بود (57/9% کل کلنی ها). در مقابل، هوای بخش ICU جراحی فاقد هرگونه مخمر در هر دو نوبت نمونه گیری بود. پر نورترین قسمت، بخش شماره 4 جراحی اتاق عمل با 884 لوکس در نوبت صبح و 878 لوکس در نوبت عصر بود. در مقابل، اتاق های ICU داخلی، تاریک ترین بخش های مورد بررسی بودند. در این مطالعه میان شدت نور و رشد کلنی ها ارتباط معنی داری مشاهده نشد (0/05p).

نتیجه‌گیری: بر اساس نتایج، بخش هماتولوژی بیشترین آلودگی را به خود اختصاص داد. اقدامات کنترلی جهت کاهش میزان مخمرها می تواند در بهبود وضعیت سلامتی بیماران بستری نقش بسزایی داشته باشد.

برای دریافت اینجا کلیک کنید

سوالات و نظرات شما

برچسب ها

سایت پروژه word, دانلود پروژه word, سایت پروژه, پروژه دات کام,
Copyright © 2014 nacu.ir